Jak se připravit na rodinné focení a co vše přibalit do tašky?

Rodinné focení je často velkou výzvou. A to nejen pro fotografa, ale především i pro rodiče a nejčastěji maminky, které před sebou mají nelehký úkol vybrat všem členům rodiny vhodné oblečení, ideálně ve více variantách, protože co kdyby náhodou. A zároveň jak nezapomenout přibalit spoustu dalších drobností a maličkostí, které však mohou být nesmírně důležité a mnohdy mohou celé focení zachránit? Milé maminky, právě pro vás mám pár praktických tipů, které vám přípravu usnadní.

Rodino, jdeme se fotit! Ale kam?rodinné focení fotografka praha 4

Pokud se mě budete ptát, jaké místo vám doporučím pro focení vaší rodiny, určitě odpovím ateliér. Ten svůj jsem budovala právě s cílem, aby se zde obzvlášť vaše děti cítily přirozeně a uvolněně. Velká okna po celé délce ateliéru umožňují focení jen na přirozené denní světlo. Celý prostor je dostatečně velký s řadou různých zákoutí, aby vaše fotky byly různorodé.  V neposlední řadě se nemusíme spoléhat na přízeň počasí a fotit můžeme ať už prší či sněží. V horkých dnech nemusíme hledat stín a čas focení můžeme plně přizpůsobit potřebám vašich dětí.

Jak sladit oblečení?

Pamatujte, že výběr oblečení má velký vliv na to, jak budou působit výsledné fotografie. Pokud se v barvách a barevných kombinacích příliš neorientujete, zkuste se řídit známým úslovím, že v jednoduchosti je krása. Volte oblečení bez výrazných vzorů, obrázků a nápisů. Čisté a vyžehlené. Tatínkům i synkům trička s límečkem, košile či svetříky a vestičky. Naopak malým slečnám jednoznačně sluší sukýnky a šatičky. Ty mimochodem velmi sluší i maminkám :)

Obecně doporučuji přibalit alespoň 2 varianty oblečení pro každého člena rodiny. Buď pro oživení fotek nebo pro „strýčka příhodu“. Můžete se omylem polít atp. Více variant však  nedoporučuji, abychom nestrávili více času převlékáním, než-li focením.

Inspirace není nikdy dostRodinná fotografka Praha 4

Pokud byste rádi inspiraci, jak nejlépe oblečení vybrat a zkombinovat, tipy najdete např. na mém profilu na Pinterestu: https://cz.pinterest.com/basfotocz/rodinna-fotografie-tipy-na-obleceni/

Maličkosti, které vám nesmí chybět

Ač se to možná zdá jako banální rada, nezapomeňte s sebou přibalit jídlo a pití. Maminky na něj často pro samý shon zapomínají. Kromě hladu jídlo a pití či jiné pamlsky fungují skvěle pro odvedení pozornosti a za odměnu :)

Přibalte s sebou oblíbenou hračku, větrník, bublifuk, knížku. Zároveň ale myslete na to, že hračka bude s velkou pravděpodobností i na fotkách, tak aby ideálně ladila i se stylem oblečení a prostředím.

 

Máte další tipy, které fungují na vaše děti?  Napište mi o nich zde v komentářích POD ČLÁNKEM.