Jak se připravit na rodinné focení a co vše přibalit do batůžku?

Rodinné focení je často velkou výzvou. A to nejen pro fotografa, ale především i pro rodiče a nejčastěji maminky, které před sebou mají nelehký úkol vybrat všem členům rodiny vhodné oblečení, ideálně ve více variantách, protože co kdyby náhodou. A zároveň jak nezapomenout přibalit spoustu dalších drobností a maličkostí, které však mohou být nesmírně důležité a mnohdy mohou celé focení zachránit? Milé maminky, právě pro vás mám pár praktických tipů, které vám přípravu usnadní.

Rodino, jdeme se fotit! Ale kam?tehotenska_a_rodinna_fotografie_praha_vanda_a_david

Pokud se mě budete ptát, co vám doporučím pro focení vaší rodiny, určitě odpovím exteriér. Obzvlášť vaše děti se venku budou cítit přirozeně a uvolněně. Ateliér je po pár desítkách minut začne nudit, stěny jsou okoukané a děti místo bezprostředních pohledů a smíchu spíš přemýšlejí, odkud kam ten kabel vede a proč to světlo tolik svítí :) Zároveň i vy venku nebudete čelit svým vnitřním obavám, aby vaše ratolest něco nerozbila, neušpinila a jak ji v uzavřeném prostoru co nejlépe rozptýlit.

Jak sladit oblečení?

Pamatujte, že výběr oblečení má velký vliv na to, jak budou působit výsledné fotografie. Pokud se v barvách a barevných kombinacích příliš neorientujete, zkuste se řídit známým úslovím, že v jednoduchosti je krása. Volte oblečení bez výrazných vzorů, obrázků a nápisů. Čisté a vyžehlené. Tatínkům i synkům trička s límečkem, košile či svetříky a vestičky. Naopak malým slečnám jednoznačně sluší sukýnky a šatičky. Ty mimochodem velmi sluší i maminkám :)

Obecně doporučuji přibalit alespoň 2 varianty oblečení pro každého člena rodiny. Buď pro oživení fotek nebo pro „strýčka příhodu“. Můžete se omylem polít, dítě spadne do kaluže atp. Více variant však  nedoporučuji, abychom nestrávili více času převlékáním, než-li focením.

Inspirace není nikdy dostbasfoto-detske_rodinne_fotografie_praha_petra-3

Pokud byste rádi inspiraci, jak nejlépe oblečení vybrat a zkombinovat, tipy najdete např. na mém profilu na Pinterestu: https://cz.pinterest.com/basfotocz/rodinna-fotografie-tipy-na-obleceni/

Maličkosti, které vám nesmí chybět

Ač se to možná zdá jako banální rada, nezapomeňte s sebou přibalit jídlo a pití. Maminky na něj často pro samý shon zapomínají. Kromě hladu jídlo a pití či jiné pamlsky fungují skvěle pro odvedení pozornosti a za odměnu :)

Přibalte s sebou oblíbenou hračku, větrník, bublifuk, knížku, míč.

Deka – ideálně v nenápadné barvě nebo naopak velmi kontrastní. Kromě ležících fotek se dá skvěle využít i pro rozveselení a legrácky celé rodiny :)

Máte další tipy, které fungují na vaše děti?  Napište mi o nich zde v komentářích POD ČLÁNKEM.