Info

Máte otázky k focení? Jak vše bude probíhat od začátku do konce? Nevíte, jak se připravit? Co na sebe, co zabalit s sebou?
Pak si přečtěte následující odpovědi na otázky, které od svých klientů nejčastěji dostávám. Věřím, že se pár tipů bude hodit  třeba i vám.

Jak dlouho focení bude trvat?

Záleží na typu focení, které si zvolíte. Obvykle cca 1,5. Většinou na sebe navazuje několik zakázek, proto stačí, pokud přijdete o 5 –10 minut dříve před sjednaným začátkem focení. Pokud je předem dojednáno, jako první se vám bude věnovat vizážistka. Následně se na vás už těším já s foťákem:) Pokud s sebou máte více druhů oblečení, vybereme společně i variantu, která bude vypadat nejlépe.

Kde budeme fotit?

Všechna ateliérová focení fotím ve svém fotoateliéru LightStudioPraha na Praze 4. Místo pro exteriérové focení domlouváme společně. Ráda vám doporučím má oblíbená místa. Pokud jsou k tomu vhodné podmínky, můžeme fotit i u vás doma či jiném domluveném interiéru.

Jaké informace ode mě budete potřebovat vy?

Dejte mi prosím vědět vše, co je pro vás důležité. Jaký styl se vám líbí a jaká je vaše konkrétní představa o výsledných fotkách. Podle toho doladíme detaily, termín focení, místo, případně služby vizážistky či stylistky.

Jak se mám na focení připravit a co si mám obléct?

Jedna z nejčastějších otázek a velmi rozsáhlé téma. Právě proto jsem pro vás připravila několik článků s praktickými tipy a radami, jak se připravit na různé druhy focení.

>> Jak se připravit na boudoir focení?
>> Jak vybrat oblečení na rodinné focení a co vše přibalit s sebou?

Opravdu potřebuji vizážistku? Zajistíte ji pro mě?

Pokud váháte, zda služby vizážistky využít, pak volám, jednoznačně ano. Na výsledku je profesionální make-up 100% znát. Foto make-up má svá specifika rozdílná od běžného líčení, proto spolupracuji jen se zkušenými vizážistkami, které vás na focení dokonale připraví. Pokud budete mít zájem, ráda pro vás tyto služby zajistím.

Počasí a focení v exteriéru – co když nebude hezky?

Nic není tak přirozené, jako focení venku. Světlo, prostředí a díky tomu také vy. Nebojte se, že bude příliš svítit sluníčko a budete mhouřit oči nebo že příliš fouká vítr a budou vám létat vlasy ve větru. Každá chvíle je jedinečná a i počasí obohatí vaše fotografie. Pouze v případě deště domlouváme náhradní termín. Pokud si vysloveně nepřejete fotografie v dešti :)

Nejsem fotogenická, neumím se tvářit a pózovat. Pomůžete mi?

Většina klientů má obavy, jak se před objektivem tvářit, co s rukama a nohama. Nemějte obavy. Se vším vám ráda pomohu a navedu vás tak, jak to bude právě vám příjemné a přirozené.

Co se děje po focení?

Do jednoho týdne od focení obdržíte náhledové snímky (v nízkém rozlišením s vodotiskem), ze kterých si vybíráte fotografie k finální úpravě. Pokud si vyberete větší počet fotografií, než bylo domluveno, není problém fotografie navíc přiobjednat dodatečně. Veškeré lhůty jsou uveden v obchodních podmínkách na těchto webových stránkách.

Jakým způsobem, s jakými úpravami a v jakém formátu fotografie obdržím?

Všechny odevzdané fotografie procházejí úpravami jako je kontrast, jas, barevné ladění, stíny, ořez a drobné korekce pleti (akné, jizvy, modřiny). Úpravy nezahrnují modelování postavy, odstraňování špíčků, úpravu vlasů, odstraňování zaříznutých gumiček spodního prádla atp. Výsledné fotografie obdržíte v souboru jpeg a ve dvou velikostech – maximální kvalitě vhodné pro tisk a zmenšené velikosti vhodné pro sdílení na sociálních sítích či zasílání emailem. Hotové fotografie nejčastěji zasílám elektronickou formou přes internetové úložiště, kde si fotky můžete pohodlně stáhnout. Neupravené fotografie neposkytuji.

Zveřejňujete fotografie na svých stránkách?

Fotografie nejčastěji uveřejňuji na mých facebookových stránkách www.facebook.com/BASFoto.cz, Instagramu a na těchto webových stránkách. Veškeré fotografie uveřejňuji jen se souhlasem klientů. Bez vašeho vědomí nebudou fotografie nikde zveřejněny. Vaše soukromí je pro mě nejdůležitější. Nesmírně si proto cením, pokud souhlasíte a naše fotografie mohu představit svým stávajícím fanouškům i budoucím klientům.

Zálohy, platby a storno podmínky

Na veškerá focení v ateliéru je předem vyžadováno zaplacení rezervačního poplatku, který se vztahuje na konkrétní objednaný termín. Tento poplatek je nevratný. Pokud klient zruší objednaný termín focení méně než 48hodin před domluveným termínem, ztrácí nárok na vrácení peněz. Pokud za sebe sežene klient náhradu, je možné jeho termín přesunout na náhradního klienta a pro původního klienta navrhnout nový termín..

Cena focení a ateliéru je splatná na základě faktury převodem na běžný účet při rezervaci termínu.

Pozdní příchod není důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení. Opozdí-li se klient o více než o 30 minut bez předchozí omluvy, má fotograf právo focení zrušit (částka za focení a pronájem propadá bez náhrady). Pokud je fotograf nucen z neočekávaných důvodů focení přeložit a neoznámí-li změnu do 24 hodin před focením, klient získává 2 fotografie k balíčku navíc.

Dárkové poukázky/vouchery

Dárkové poukázky na focení či pronájem ateliéru se vystavují na vždy na dobu určitou. Datum platnosti určuje poslední den, kdy je možné poukázku čerpat, nikoliv poslední den, kdy se klient teprve objednává na další období. V případě neuplatnění poukazu do data jeho platnosti není možné dále požadovat a nárokovat službu na poukazu uvedenou. Dárkový poukaz není možné zpětně vyměnit za peníze. Dárkový poukaz je možné darovat další osobě (jiné, než je na poukazu uvedena). Eviduje se číslo poukazu, které je možné uplatnit jen jednou. Darováním poukazu další osobě se datum platnosti voucheru neprodlužuje.

Závěrečné informace

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou osobní nekomerční prezentaci.

Objednáním focení klient potvrzuje seznámení se s obchodními podmínkami uveřejněnými na těchto webových stránkách a souhlasem s nimi.