O MNĚ

Nikdy nebudete litovat fotky, kterou máte. Ale vždy budete litovat, že jste se tehdy nenechali vyfotit. Takže pokud ještě váháte, zda se konečně objednat na focení, NEČEKEJTE. Prostě to udělejte. Teď. U mne, u kolegů fotografů, ale udělejte to. 

Vaše Bára

Fotografka Barbora Synková_BASFotocz

 

Cesta k fotce

Od malička jsem byla blázen do krásných fotek a obrázků. Hltala jsem je plnými doušky. Hledala a ukládala do složek, abych se k nim mohla jednou vrátit. Těšil mě už ten samotný fakt, že je mám a můžu se na ně dívat. Že bych sama někoho fotila, to mě opravdu ani ve snu nenapadlo.

Kompaktní začátky a náhodné starty

První digitální kompakt jsem si koupila na začátku studií na vyšší odborné škole. Do dnes si pamatuji, jak jsem byla nadšená z faktu, že když se sama sobě nebudu na fotce líbit, můžu ji prostě jednoduše smazat a vyfotit znovu :) ..mimochodem.. ten osvobozující pocit mám do dnes :D

Moje první opravdové focení vzniklo velkou náhodou. Bráchovi odřekl fotograf pár dní před svatbou. A byl to právě můj velký bratr, kdo mi předvečer dne D poprvé půjčil do ruky zrcadlovku. V rychlosti jsem dostala breefing kde a co se mačká a na co určitě nesahej. Druhý den jsem nastoupila v plné polní a odfotila celý svatební den – od ranních příprav nevěsty přes obřad a společné portréty novomanželů až po večerní oslavu. Do dnes úplně nechápu, jak jsem to zvládla. Každopádně ten den byl a stále je jeden z mých nejlepších foto zážitků dodnes. Zrcadlovky jsem se od toho dne už odmítla vzdát :)

Fotograf terapeut

Dnes nejraději fotím ženy. A obzvlášť pak ty, které ještě nikdy nenašly odvahu postavit se před objektiv. A třeba stejně jako kdysi já stále čekají na ten pravý okamžik, až jednou.. Je pro mě úžasné, inspirující a nesmírně naplňující pozorovat, jak se během focení ženy mění. Jak první nejisté kroky po ateliéru, ostych a nedůvěru sama v sebe vystřídá radost, sexappeal a zasloužené ženské sebevědomí. Vidět tu radost v očích je k nezaplacení a je to něco, co pro mě dává profesi fotografa hlubší osobní rozměr.

Fotografka Barbora Synková_Praha

 

Pomóóóc dětiii

Ano, přiznávám, focení dětí mě z počátku příliš netáhlo. No upřímně?? Nelákalo mně vůbec :) Po narození mého prvního syna se ale můj pohled zcela změnil. Od prvního dne bych nejraději zachytila každou chvilku s ním, každý šklíbek a každý moment, kdy mě chytil za prst, abych nezapomněla jediný moment. A právě proto je pro mě dnes focení miminek, dětí a jejich rodičů tak moc důležité. Sama na svých fotkách totiž v průběhu času vidím, že jako rodič si všímám trochu jiných okamžiků a detailů, které mi dříve unikaly. I proto jsem vybudovala můj ateliér tak, aby jste se u mě cítili jako v přirozeném prostředí vašeho domova, prostředí pro bezprostřední a uvolněné chvilky. A ty jsou pro mě jako mámu nejvíc. 

 

Dočetli jste až sem? Díky :) Doufám, že se uvidíme a poznám i já váš příběh.

Krásné dny, Bára

 

P.S.: Chcete mě poznat víc? Sledujte mě na Instagramu nebo Facebooku a nic vám neunikne :)